آیا شما انسان خوشبختی هستید؟

احساس خوشبختی رابطه مستقیمی با انواع رفتار شما دارد. اگر می‌خواهید بدانید واقعا انسان خوشبختی هستید یا خیر، کافی است تست زیر را حل کنید.


● وقتی که می‌خوابم ...
۱) مجبورم صبح زود با صدای زنگ بیدار شوم. در واقع شب‌ها آن‌قدر خسته‌ام که فورا خواب‌ام می‌برد. صبح‌ها هم به زور از جا برمی‌خیزم.
۲) صبح‌ها قبل از آنکه ساعت زنگ بزند بیدار می‌شوم. خواب خوب و آرامی دارم.
۳) معمولا صبح چند بار ساعت زنگ می‌زند تا بخواهم از جا بلند شوم. روزهای تعطیل را هم تا لنگ ظهر می‌خوابم. اگر بخواهم تعریفی از یک روز کاری داشته باشم

● باید بگویم...


۱) روزی پر از استرس و پر از فشار کاری که مانع از آرامش می‌شود.
۲) روزی پرمشغله اما دوست‌داشتنی که البته در میان آن می‌توان زمانی را به خود اختصاص داد.
۳) روزی وحشتناک که در طی آن آرزوی رسیدن جمعه را می‌کنی. وقتی با کسی تصادف می‌کنم...

۱) برای یکی دو دقیقه از داخل برآشفته هستم و زیر لب غرغر می‌کنم.
۲) معمولا نادیده می‌گیرم.
۳) عصبانی شده از ماشین پیاده می‌شوم و گاهی کار به دعوا می‌رسد. در رابطه با تعهدات مذهبی و اجتماعی باید بگویم...

۱) هر از چندگاهی وقتی را به آنها اختصاص می‌دهم.
۲) برای آنها ارزش زیادی قایل هستم.
۳) وقت فکر کردن به آنها را ندارم.

● پاسخ‌نامه
▪ اگر شما اکثرا گزینه یک را انتخاب کرده‌اید، یعنی زندگی خیلی باب دل شما نیست اما کمابیش از آن راضی هستید. درواقع خیلی زیاد برای رفع مایحتاج خانواده تلاش می‌کنید و استرس زیادی به شما وارد شده است. بهتر است چند راهکار ساده ضد استرس را یاد بگیرید و با پیاده‌سازی آنها آرامش گم شده خود را بازیابید.
▪ اگر اکثرا گزینه دو را انتخاب کرده‌اید، یعنی احساس خوشبختی می‌کنید و توانسته‌اید با زندگی صلح کرده و از آن لذت ببرید، گرچه گاهی اوقات برایتان خسته‌کننده می‌شود. مطمئن باشید با روشی که شما در پیش گرفته‌اید هرگز به بیماری‌های قلبی‌عروقی دچار نمی‌شوید.
▪ اگر اکثرا گزینه سه را انتخاب کرده‌اید، یعنی رنج تمام عالم روی دوش شماست. معمولا فردی هستید که دچار استرس و تنش بوده و از بی‌خوابی رنج می‌برید. احتمال ابتلای شما به پرفشاری خون، چاقی و دیگر ناراحتی‌ها بالاست. اولویت برای شما مثبت نگاه کردن به دنیا و داشتن کمی احساس شادی است.

منبع: ریدرزدایجست

/ 0 نظر / 6 بازدید