بسم الله الرحمن الرحیم


+ چرا خوشبین ها موفق ترند؟

آیا شما از جمله افرادی هستید که مغلوب احساس شان می شوند و یا جزء افرادی هستید که با فکر و درایت بر احساس شان کنترل دارند؟
نمی دانم شما جز افراد خوشبین هستید یا نه، اما اگر در اطرافتان با افراد خوشبینی سروکار داشته باشید و نگاهی به خصوصیات و ویژگی های اساسی این افراد بیندازید، درمی یابید که رمز موفقیت و بشاش بودن این افراد در نوع نگاه آنها به زندگی و مسائل پیرامونشان و همچنین کنترل آنها برافکار و احساس شان است، زیرا این افراد به خوبی به این امر واقف اند که سرنوشت زندگی شان فقط به دست خودشان رقم می خورد و خود حاکم بر سرنوشت شان هستند و نه محکوم به سرنوشت شان.


آنها می دانند که در این دریای پرتلاطم زندگی، خود سکاندار کشتی شان هستند و به خوبی می دانند که چگونه کشتی زندگیشان را در جزء مد زندگی با دیدی باز به افقی زیبا و دلنشین که سرشار از انرژی مثبت است به جلو هدایت کنند. اگر شما هم مایلید که بر سرنوشت و بر امور زندگی خود مسلط باشید، پس باید بدانید که بایستی ابتدا از خودتان شروع کنید ( از کوزه همان برون تراود که در اوست)؛ بدین منظور باید بیش از پیش بر خود و بخصوص بر احساس تان کنترل داشته باشید. زمانی که اراده می کنید خود حاکم بر زندگیتان باشید، دیگر مثل توپ در زمین بازی زندگی به این سو و آن سو پرتاب نخواهید شد، و در این زمان است که دیگر احساس مستأصل بودن و فنا شدن در وادی زندگی را نخواهید داشت.
فرد خوشبین آن طور که دوست دارد و احساس می کند رفتار می کند (البته در چهارچوب رفتاری عاقلانه و انسانی) صرف نظر از اینکه دیگران چه می گویند، چه می کنند و یـا اوضاع و احوال چگونه است، چرا که این گونه افراد به خوبی می دانند که عظمت، شکوه و زیبایی زندگی و نوع حیات آنها در نگاه و دید آنهاست چرا که زندگی زیباست و خداونــد متعـــال - خالق او – تمامی این زیبایی ها را در اختیار اشرف مخلوقاتش قرار داده که البته برای درک و لمس این زیبایی ها باید حس و حال دیگری داشت و داشتن این حس و حال اکتسابی است و باید آن را فرا گرفت.
البته به نظر می آید که خوشبین بودن و رضایتمندی از زندگی با مسائل و مشکلاتی که در زندگی با آن روبه رو هستیم، کمی دور از ذهن باشد، اما با صبر و شکیبایی و با علم به اینکه خوشبختی و سعادت انسان در گرو خواست و اراده اوست و بستگی به طرز فکر او دارد، می توان داشتن حس خوب را در خویشتن تقویت کرد و نگذاشت سختی های زندگی ما را از پا درآورد و بازنده زندگی کند. به عنوان مثال بهتر است در هر شرایطی که قرار می گیرید به جای اینکه عجولانه و بدبینانه تصمیم بگیرید بــــا خودتان کمی خلوت کنید و جنبه های مثبت و منفی آ ن را بسنجید و بعد واقــع بینــانــه - نـــــه عجولانه - تصمیم بگیرید. به جای اینکه در سختی ها احساس یاس و درماندگی کنید می توانید با کمی تامل بر اوضاع و احوال آن طور که مایلید تاثیر گذار باشید.
اگــر موفق به انجام این کار شدید بدانید که قدمی بزرگ برداشته اید. البته برداشتن عینک بدبینی و تبدیل آن به عینک خوشبینی زمان می برد و مسلما فرد تمایل دارد از عینک قبلی که به آن عادت کرده، استفاده کند، اما سعی کنید که خود را به عینک جدید عادت دهید و بدانید که فقط با عینک خوشبینی است که می توان کمتــر احساس نگـــرانی، عدم اطمینان، یاس و درماندگــی کرد. پس بکوشیم تا عظمت نگــــاه خود را دریابیم و با انرژی مثبتی که در ما نهفته شده است با انرژی موجود در کائنــــات، هماهنگ و هم آواز شویم.

نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/۳۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک