بسم الله الرحمن الرحیم


+ سخنان حکیمانه

هیچ چیز بیهوده تر از با جدیت و تلاش انجام دادن کاری نیست که اصلاً نباید انجام شود.

همیشه به خاطر داشته باشید که تصمیم خودتان برای موفق شدن از هر چیز دیگر مهمتر است.

سعی نکنید فقط انسانی موفق باشید، سعی کنید انسانی با ارزش باشید.

اگر بیشتر به طبیعت و خوبیهای بی حد و حصر جهان نظاره کنید، اگر تلاش کنید تا به افقهای وسیعتری از اندیشه و عمل دست یابید، اگر از درون احساس آرامش کنید، روزی توأم با موفقیت را سپری کرده اید.

موفقیت کلید خوشبختی نیست. خوشبختی کلید موفقیت است. اگر از کاری که انجام می دهید خرسند و راضی باشید، حتماً موفق خواهید شد.

نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٧:۱۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٥/۱٥
comment نظرات () لینک

+ ۸ باور غلط درباره دندان ها

در میان مردم، باورهای مختلفی درباره چیزهای مختلف وجود دارد که بهداشت دهان و دندان هم از این قاعده مستثنا نیست. مثلا بعضی ها تصور می کنند هر دندانی که بیفتد، یک دندان جدید به جای آن در می آید و یا شیرینی خوردن باعث می شود که دندان کِرم بگذارد و از این جور حرف ها. به نظر شما این باورها مبنای علمی دارند؟ در «دهان و دندان» این هفته ۸ نمونه از این باورهای غلط اما رایج را در حوزه بهداشت دندان ها با هم ورق می زنیم....

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٧:۱٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٥/۱٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ ۱۵ راه رهایی از شکم

قدیم ها، چاق بودن و شکم بزرگ داشتن نشانه ای بود از اعیان و اشراف بودن. اما این روزها دیگر کسی اضافه وزن را دوست ندارد و بیشتر آدم ها ترجیح می دهند این جمله را از دیگران بشنوند که: «خوش به حال ات، چه هیکل خوبی داری!» خوش هیکل بودن این روزها مترادف شده است با باریک اندام بودن و شکمی برآمده نداشتن. این مطلب، شما را با ۱۵ تمرین ورزشی آشنا می کند که انجام روزانه آنها می تواند شما را به همین معنا خوش هیکل تر کند....

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٧:۱٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٥/۱٥
comment نظرات () لینک

+ آنچه درباره لامپ کم‌مصرف نمی‌دانستید

این لامپ‌ها باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شوند و طول عمر بیشتری دارند و به همین دلیل، خیلی از کشورها با اجرای سیاست‎های تشویقی، وضع قوانین مالیاتی و محدود کردن تولید لامپ‌های معمولی، استفاده از این لامپ‎ها را ترویج می‌کنند. اما هنوز خیلی‌ها با زیر و بم استفاده از این لامپ‌ها آشنایی ندارند. مثلا کمتر کسی است که بداند وقتی یک لامپ کم‌مصرف ‌می‌شکند، بخار جیوه موجود در آن که خطرناک و سمی است، متصاعد می‌شود و به همین خاطر نباید به خرده‌های لامپ کم‌مصرف دست زد یا برای جمع کردن آن از جاروبرقی استفاده کرد؛ بلکه فورا باید پنجره‌ها را باز و به مدت 15 دقیقه اتاق را ترک کرد تا بخارهای جیوه از محیط خارج شود و سپس با ماسک و دستکش، خرده‌های لامپ را در ظرف شیشه‎ای دردار یا دو لایه کیسه پلاستیک گذاشت و در آن را بست. این مطلب، شما را با ظرایفی از این قبیل درباره لامپ‌های کم‌مصرف آشنا می‌کند.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۱٠:٤٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٥/۸
comment نظرات () لینک

+ چند جمله زیبا از زبان انیشتین

-دیوانگی : انجام کاری دوباره و دوباره و انتظار نتایج متفاوت داشتن 

-من هیچ موقع در مورد آینده فکر نمی کنم ،خودش بزودی خواهد آمد

-کسی که هیچ وقت اشتباه نمی کند هیچ وقت هم چیز جدید یاد نمیگیرد

 -من هوش خوبی ندارم، فقط روی مشکلات زمان زیادی میگذارم

-من هیچ استعداد خاصی ندارم .فقط عاشق کنجکاوی هستم

نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۳:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٥/۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک