بسم الله الرحمن الرحیم


+ خواندنی و اطلاعات عمومی

▪ تعداد مرغ ها در سراسر جهان تقریبا با جمعیت انسان مساوی است.
▪ پرنده فلامینگو قادر است با سرعتی حدود ۵۵ کیلومتر در ساعت پرواز کند. این پرنده در یک شب حدود ۶۰۰ کیلومتر مسافت را طی می کند.
▪ قلب زنان نسبت به مردان تندتر می زند.
▪ سرعت خواندن از صفحه رایانه نسبت به کاغذ معمولی ۲۵ درصد کندتر است.
▪ نقاش معروف «لئوناردو داوینچی» معروف ترین نقاشی خود به نام «لبخند مونالیزا» را نه تاریخ زد و نه امضا کرد.
▪ تنها در یک پرواز، زنبور عسل به ۷۵ گل سر می زند.
▪ استرس باعث می شود، مرغ ها پرهای خود را از دست بدهند.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۱٢:۳۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/۳۱
comment نظرات () لینک

+ چرا خوشبین ها موفق ترند؟

آیا شما از جمله افرادی هستید که مغلوب احساس شان می شوند و یا جزء افرادی هستید که با فکر و درایت بر احساس شان کنترل دارند؟
نمی دانم شما جز افراد خوشبین هستید یا نه، اما اگر در اطرافتان با افراد خوشبینی سروکار داشته باشید و نگاهی به خصوصیات و ویژگی های اساسی این افراد بیندازید، درمی یابید که رمز موفقیت و بشاش بودن این افراد در نوع نگاه آنها به زندگی و مسائل پیرامونشان و همچنین کنترل آنها برافکار و احساس شان است، زیرا این افراد به خوبی به این امر واقف اند که سرنوشت زندگی شان فقط به دست خودشان رقم می خورد و خود حاکم بر سرنوشت شان هستند و نه محکوم به سرنوشت شان.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/۳۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ ۱۰ نصیحت پدرانه

۱) احمق نباش و همیشه پس انداز داشته باش! بعضی وقت ها شرایط به طرزی باورنکردنی بد می شود.
۲) هیچ وقت چاپلوس نباش و به آدم ها نشان بده چه قدر برای خودت احترام قایل هستی.
۳) هر وقت بی پول شدی به این فکر کن که خیلی ها توی این دنیا از تو بی پول ترند.
۴) همیشه همه چیز در زندگی نمی تواند جالب و دوست داشتنی باشد.
۵) خیلی محکم و صمیمی با دیگران دست بده. نمی توانم به تو بگویم که گاهی چه قدر این کار می تواند به تو اعتماد به نفس بدهد.
۶) ماهی بخور. ماهی تو را باهوش تر می کند.
۷) هیچ وقت روی چیزی که تو را خوشحال نمی کند حساب باز نکن؛ حتی به قیمت اینکه تو را در چشم دیگران بزرگ کند.
۸) شما خوشبخت خواهید بود، اگر حساب کنید و ببینید پدر و مادرتان در فهرست دوستان واقعی تان قرار می گیرند.
۹) آن قدر قوی باش که هیچ چیزی قادر نباشد آرامش ذهن ات را به هم بریزد. از عصبانیت رها باش و در مقابل زخم ها قوی باش و با خوشحالی اجازه بده مشکلات به تو درس زندگی بیاموزند.
۱۰) اگر آن قدر عصبی هستید که اصلا نمی توانید جای پارک ماشین تان را پیدا کنید، بی خیال رانندگی شوید؛ وگرنه اتفاق بدی در انتظار شماست.

نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۱٢:٢۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/۳۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ آمادگی برای ازدواج کردن

تست روانشناسی مخصوص مجرد ها (آمادگی برای ازدواج کردن)
در بین ما افرادی وجود دارند که مجردند و ترجیح می دهند هر چه زودتر تشکیل خانواده بدهند، اما در این بین هستند اشخاصی که ترجیح می دهند همچنان مجرد بمانند و یا دیر تر ازدواج کنند.
باید اشاره داشت در بیشتر افرادی که تشکیل خانواده می دهند میل به ازدواج احساس می شود، یعنی زمانی که این احساس در آنها به وجود آمد تشکیل خانواده می دهند... حال شاید شما بپرسید، این نیاز را چگونه باید در وجود خودمان بشناسیم تا ازدواج کنیم... آیا اصلاً چنین احساسی در ما به وجود می آید یا نه؟ تست های زیر را پاسخ دهید تا متوجه شوید که در وجودتان چنین میلی دارید یا خیر؟

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٢:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٢٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ راز موفقیت؛ شانس یا تلاش

آیا شما هم وقتی کسی موفق می شود فکر می کنید چه شانس بزرگی آورده است؟ یا وقتی که کسی به مراتب بالای علمی می رسد آن را ناشی از استعداد ذاتی، مسائل مربوط به ژنتیک یا از این دست موضوعات می دانید؟ اگر شما هم در این افکار سیر می کنید و این گونه باورها را دارید بد نیست این مطلب را هم بخوانید.
لیونل مسی را که می شناسید. حتی اگر اهل فوتبال و ورزش هم نباشید، به احتمال قوی این روزها نام این ورزشکار را باید شنیده باشید. او یکی از بزرگ ترین بازیکنان فوتبال جهان است.
الان هم که بازی های جام جهانی به مراحل حساسی رسیده و تب فوتبال همه را گرفته، بد نیست از این منظر به این موضوع نگاه کنیم.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٢:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٢٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ چرا راست نمی گوییم؟

«هیچ کس دروغگو به دنیا نیامده.» این را بسیار شنیده ایم. اما دروغ هم بسیار شنیده ایم! دروغگویی در اصل یک ویژگی اکتسابی است که بنا به شرایط درونی و بیرونی فرد رخ می دهد یا تکرار می شود. در حقیقت شرایطی وجود دارد که فرد با قرار گرفتن در آنها با خطر دروغ گفتن مواجه می شود. بالطبع پیچیدگی های زندگی امروزی شرایطی متناقض و گاهی بغرنج برای هر کسی پدید می آورد که در آن دروغ نگفتن دشوار می شود. حال این که فرد پس از دروغ گفتن چه تصوری نسبت به آن دارد و به چه نوع عواقب درونی دچار می شود موضوعی جداگانه است و با شاخص های رفتاری ویژه ای نظیر عادت به دروغ گفتن یا عذاب وجدان توضیح داده می شود. کمیت و کیفیت دروغ های کوچک و بزرگ و آشکار و پنهان ناشی از تناقض ها و پیچیدگی های شرایط پیرامونی به قدری است که برخی سقوط فضیلت راستگویی را معضلی دامنگیر جامعه بشری در جهان معاصر و مدرن می دانند.

در این میان باید پرسید دروغ ها واقعا چرا گفته و شنیده می شوند و شرایط بالا رفتن ریسک دروغگویی کدامند؟

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٢:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٢٤
comment نظرات () لینک

+ ۱۰ راهکار اصولی برای متحول کردن زندگی

رشد و پیشرفت نتیجه ایجاد تغییر و تحول در زندگیست. اگر همچنان در وضعیت فعلی خود باقی بمانید، هیچ گاه به رشد و تعالی نمی رسید. شیوه ی تفکر و عملکرد خود را تغییر دهید تا بتوانید به کلیه اهداف خود دست پیدا کنید. باید توجه داشت که تغییر و تحول از یک روند ممتد پیروی کرده و هیچ گاه متوقف نمی شود. به محض متوقف شدن تغییر و تحول، رشد و پیشرفت شما هم متوقف می گردد.

ما قصد داریم تا در این مقاله مهم ترین تکنیک های موجود در زمینه ایجاد تغییر و تحول در زندگی را به شما معرفی کنیم.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٢:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٢٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ آنچه می خواهید در مورد شیر بدانید

بسیاری از افراد شیر را دوست ندارند و نمی خورند. این ممکن است که به دلیل نا آشنایی یا عدم آگاهی آنها در مورد این ماده مغذی باشد. این افراد تصورات غلطی در مورد شیر دارند که این موضوع در عدم مصرف شیر بسیار موثر است. این افراد گاهی این عقاید نادرست را در مورد شیر دارند.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٤:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٢۱
تگ ها: شیر
comment نظرات () لینک

+ باده نوشی و اعجاز قرآن

الکل و شراب به طور شگفت انگیزی بر مغز و اعصاب تأثیر می گذارد و باعث اختلال در کار آن ها و التهاب بخش های مختلف آن می گردد. علاوه بر اعصاب، بیماری های گوارشی چندی از قبیل خراش غشاهای مخاطی دهان و حلق، التهاب مری، سرطان مری، التهاب حاد معده و سرطان آن، التهاب لوزالمعده، تأثیر مستقیم بر کبد و ایجاد اختلال در جذب مواد غذایی در روده ها، از جمله آثار زیانبار دیگری در بخشی گوارشی بدن است.

با طلوع خورشید عالمتاب اسلام بر پهندشت جوامع بشری بسیاری از عادات و روش های زشت و نادرست از عرصه جوامع اسلامی برداشته شد. توصیه های قرآن و سنت سرشار از این تحریم ها و تأکیدهاست که عمل به آن علاوه بر بهره مندی از اجر معنوی، سامان دهنده مسایل جسمی و روحی بشر نیز می باشد.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٤:۱٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٢۱
تگ ها: باده و شراب و الکل و قرآن
comment نظرات () لینک

+ چگونه در دل شوهر راه یابیم؟

گاهی بعضی از مردها حسادت خود را پنهان می کنند و قدرت ابراز آن را ندارند، آن وقت دچار دردی درونی می شوند که پیامدهای آن خوشایند نیست.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٤:۱٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٢۱
تگ ها: شوهر
comment نظرات () لینک

+ چگونه دو کامپیوتر را با کابل USB یکدیگر متصل کنیم؟

آیا می دانید که می توان ۲ کامپیوتر را با یک کابل USBــ USB ساده به یکدیگر متصل کرد؟
اگر دو کامپیوتر در خانه یا محل کار خود دارید که برای استفاده اشتراکی از فایلهای موجود در هر کدام می خواهید آن دو را به یکدیگر وصل کنید. این روش یکی از سریعترین روشهای موجود است.
برای اتصال دو کامپیوتر استفاده از یک هاب یا روتر همیشه کار معقولی نیست. بلکه استفاده از یک کابل USBــ USB بسیار کاربردی و عملی تر است. با این روش حتی می توانید اتصال اینترنتی را بین دو کامپیوتر به اشتراک بگذارید.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٤:٠۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٢۱
comment نظرات () لینک

+ شاه کلید حرف زدن

شش کلمه تاثیرگذار وجود دارد که کسانی که علاقه مند به کارهایی مثل بازاریابی و ارتباطات هستند باید چگونگی استفاده از آنها را یاد بگیرند.
این ۶ کلمه عبارت اند از: «چه، چه کسی، کجا، چه وقت، چرا و چگونه»؛ چه در تجارت و چه در موقعیت های شخصی، جواب دادن به این سوالات می تواند وضوح، اختصار، اهمیت و تاثیرگذاری را به روابط شفاهی یا مکاتبه ای شما اضافه کند.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٤:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٢۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ نکته ای درباره چای بعد از غذا

چندی پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه چای سبز در صورتی که به همراه غذا مصرف شود، می تواند جذب چربی را کم کند و موجب لاغری شود. از سوی دیگر، همیشه توصیه می شود که حداقل دو ساعت بعد از صرف غذا چای بخوریم تا به این ترتیب در جذب آهن موجود در غذا خللی وارد نشود.
حال باید دید که خوردن چای با غذا یک عادت غذایی خوب هست یا نه؟

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۳:٥٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٢۱
comment نظرات () لینک

+ دوازده روش ساده اما معجزه آسا برای تقویت مغز

هرچند مغز ما قویترین رایانه در سیاره زمین محسوب می شود اما این رایانه قدرتمند نیز گاهی به خطا می رود. ما انسانها بیشتر وقت خود را صرف انباشتن چیزهای مختلف و بی فایده به داخل مغزمان می کنیم.

مهم نیست مغز ما چقدر قدرتمند است، آنچه اهمیت دارد این است که بدانیم این عضو نیاز به جبران و احیای خود دارد تا بتواند قالب و توانایی خود را حفظ کند.

پژوهشگران روش های مختلفی را برای سوپرشارژ کردن و افزایش کارآیی مغز ارائه کرده اند که در این مقاله ساده ترین آنها ارائه شده تا هر فردی بتواند به محض احساس نیاز، به آنها دسترسی داشته باشد و آنها را بکار بسته و از مزایای آن بهره مند شود:

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۳:٥٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٢۱
comment نظرات () لینک

+ معنی نام کشورهای جهان

 معنی نام کشورهای جهان ( اگر معنی کشورهایی را که ننوشته ام می دانید لطفاً راهنمایی کنید تا دیگران هم بدانند . )

معنی نام کشورهای جهان به همراه ریشه ی آن ها:

آذربایجان :   ریشه ی این نام آتورپاتگان است و نام سرداری بود که اسکندر مقدونی را در ماد خُرد شکست داد و مردم به افتخار او سرزمین خویش را این گونه نامیدند .آتور یعنی آتش و پات یعنی نگهبان  و آذربایجان عربی شده ( معرَّب ) آتورپاتگان است یعنی سرزمین آتورپات  یا سرزمین نگهبان آتش .این نام در میان عرب به آذربیجان معروف است . در گذشته ( مانند دوره قاجار )آذربایجان بخشی از ایران بزرگ بود .برخلاف پندار همگان در آذربایجان فقط عزیزان ترک زبان نیستند که زندگی می کنند . در این جمهوری و نیز در آذربایجان ایران کردها و تالشی ها  نیز علاتوه بر اکثریت ترک هستند .جمعیت تالشی های جمهوری آذربایجان بدرستی معلوم نیست . در پاره ای منابع غیر رسمی یک میلیون (؟)تخمین زده می شود. زرتشت پیامبر ایرانی به گمان بسیار از تالشیان بود.

آرژانتین :   سرزمین نقره. در عربی أرجنتینا نامیده می شود.(اسپانیایی)

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۳:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٢۱
comment نظرات () لینک

+ چند اندرز از دکتر شریعتی

برای خوش بخت بودن به هیچ چیز نیاز نیست جز به نفهمیدن!

نمی توانم فرمول موفقیت را به شما بدهم اما می توانم فرمول شکست را برایتان بنویسم :
بکوشید همه را راضی کنید.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۳:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٢۱
comment نظرات () لینک

+ امنیت و آرامش درون شماست

برای همه ما پیش آمده که احساس کنیم با وجود تلاشی که می‌کنیم، نمی‌توانیم بهره کافی را از تلاش خود ببریم و متأسفانه با شکست مواجه می‌شویم و آن را به حساب بدشانسی و کم‌اقبالی خود می‌گذاریم. ولی آیا واقعا ما بدشانسیم و اصولا چنین تعبیری درست است؟

ما می‌توانیم تمام عمر خود را صرف برچسب‌زدن به رویدادها کنیم «این خوب است، آن بد است»... بی‌فایده است.علت اینکه به هر حادثه‌ای برچسب فاجعه و مصیبت می‌زنیم آن است که تنها یک درصد از کل واقعیت را می‌بینیم.تا زمانی که به بدبودن اوضاع و احوال، ایمان داشته باشید هیچ تغییری در اوضاع و احوال به‌وجود نخواهد آمد. تا هنگامی که با داد و فریاد و جنگ و دعوا به استقبال روزهای زندگی‌تان می‌روید هیچ پیشرفتی در زندگی نخواهید داشت. اما درست در همان لحظه‌ای که نوع نگاه خود را به زندگی تغییر می‌دهید همه‌چیز دستخوش تغییر می‌شود. فرض کنید که قصد سفر با هواپیما را دارید و جای شما را به دیگری داده‌اند، می‌گویید: «واقعا افتضاح است. من عجله دارم. الان همه منتظر من هستند. من حتما باید با این پرواز بروم...».

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۱٢:٥٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٤/۱٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ تبدیل فرصت ها به ثروت

یکی از مختصات و ویژگی‏های زندگی، پدیده زمان است. به این معنی که زندگی بر روی محوری به نام محور زمان اتفاق می‏افتد. بنابراین زندگی هر انسان از سه بخش تشکیل شده است: گذشته، حال و آینده پاره‏ای از انسان‏ها همواره در گذشته‏های خود زندگی می‏کنند.همواره زانوی غم در بغل گرفته و حسرت گذشته‏ها را می‏خورند و با خود می گویند چرا این‏گونه شد؟! چرا در کنکور قبول نشدم؟ چرا مادرشوهرم این گونه گفت؟ چرا در گذشته بنده شایسته‏ای برای خدایم نبودم؟ چرا فقیرانه زندگی کردم؟ و هزار چرای دیگر که هرگز تأثیری بر زندگی حال و آینده او ندارد.


اندیشیدن ‏به گذشته و حسرت خوردن برای آن فقط انسان را افسرده و او را در دام گرفتاری‏های گذشته محبوس می‏کند

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٦:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/۸
comment نظرات () لینک

+ چه خمیردندانی بخریم؟

شما مشتری کدام خمیردندان هستید؟ دنیای طعم دار و خمیری خمیردندان ها این روزها بسیار شلوغ است و آدم را برای خرید یک خمیر دندان مناسب سر در گم می کند. راهنمای این هفته «دهان و دندان» را بخوانید تا خمیردندانی بخرید که علاوه بر اینکه طعم و رنگ دلخواه شما را دارد، قادر است از پوسیدگی دندان های شما نیز پیشگیری کند.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۱٠:۱٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٤
comment نظرات () لینک

+ رهایی از استرس در ۱۰ دقیقه

اگر روند زندگی تان به نحوی پیش می رود که در معرض خارج شدن از کنترلتان قرار گرفته، خانم شلی ویل عملی فراتر از کند کردن این روند را در مورد خودش تجربه کرده است. یعنی آن را به طور کامل متوقف کرده است. وی می گوید: «چشمهایم را می بندم و چند نفس بسیار عمیق می کشم. فقط یک تا دو دقیقه کل زمان بازگشت به آرامش مجدد است.» شغل ویل تهیه گزارش های پزشکی برای دکترها است- شغل استرس زایی که ضرب الاجلها در آن نقش حیاتی بازی می کنند - بنابراین او مجبور به کنترل استرس و یا تحمل فشار کاری است. ولیکن این زن ۵۳ ساله بعد از تصادف بداقبالانه توسط اتومبیلش که باعث شروع مبارزه او با درد کمر و ضربه روحی وارده به او شده بود، نحوه توانایی در رهایی از استرس را درک کرد.

وی به مرکز مدیریت استرس مارین کالیف مراجعه کرد و در آنجا چند تکنیک ساده آموخت. تغییری که در سلامت و رفتار او بوجود آمده بود چنان شگرف بود که همسر و دو فرزندش از او تبعیت کردند و خانواده ویل را به یکی از آرام ترین خانواده های بخش مارین تبدیل کرد. این شاهکار کوچکی نبود. با وجود مشکلات کوچک یا بزرگ، یافتن راهی برای رهایی کامل از استرس نه تنها سلامت روانی را حفظ می کند بلکه می تواند نجات دهنده زندگی باشد.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۱٠:۱٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٤
comment نظرات () لینک

+ سیگار کشیدن حداقل به ۱۳ شکل می تواند روی ظاهر شما تاثیر منفی بگذارد

سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن مضرات زیادی برای قلب، ریه ها، مغز و حتی زندگی جنسی شما دارد. اما ضررهای بی شمار آن تنها به همین ها محدود نمی شود. اگر به شما بگویند با هر بار سیگار کشیدن یک لکه سیاه رنگ کوچک روی صورت شما باقی می ماند، آیا باز هم به سیگار کشیدن ادامه می دهید؟ حقیقت این است که سیگار کشیدن حداقل به ۱۳ شکل گوناگون می تواند روی ظاهر شما تاثیر منفی داشته باشد.....

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۱٠:۱۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٤
comment نظرات () لینک

+ چگونه استرس ها و عصبانیت مان را مدیریت کنیم؟

بررسی های محققان دانشگاه دوک آمریکا نشان می دهد زنانی که بیشتر و زودتر عصبانی می شوند و آتش خشم شان با یک جرقه کوچک برافروخته می شود و به دیگران اصابت می کند، نسبت به دیگران کلسترول خون بالاتری دارند و اغلب مشکل فشارخون هم دارند....

می دانید چرا؟ به یک علت ساده: وقتی شما عصبانی می شوید، هورمون های مرتبط با استرس در رگ های شما افزایش یافته و جریان پیدا می کند و تعادلات درونی شما را به هم می ریزد. اگر این حالت بارها و بارها تکرار شود، بدن شما هم شرطی می شود. یعنی افزایش میزان ترشح هورمون استرس در جریان خون شما تبدیل به امری عادی می شود و شما تبدیل می شوید به یک آدم همیشه عصبانی!

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۱٠:٠٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٤
comment نظرات () لینک