بسم الله الرحمن الرحیم


+ خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

هیچ چیز بیشتر از این خوشبختی و شادی من را تباه نمی کند که وقتی خودم را با کسی مقایسه می کنم. اما چرا اینکار را می کنم؟ اینکار باعث می شود دیگر از آنچه هستم و آنچه دارم نتوانم لذت ببرم. همیشه کسی وجود دارد که شغلی بهتر، پول بیشتر، ماشین زیباتر، یا صورت جذاب تری داشته باشد. خیلی ها هم هستند که همه اینها را با هم دارند. شما هم عادت کرده اید مدام خودتان را با دیگران مقایسه کنید؟
البته ما همیشه ظاهر کار را می بینیم. تصورت ما همیشه براساس ظاهر بیرونی شکل می گیرد. اینجور مقایسه فقط باعث ناراحتی ما می شود.
من خودم تو موقعیت های خیلی زیادی اینکار اشتباه را انجام می دهم. مثلاً در کار با خودم فکر می کنم که چقدر همکارم باهوش است و غبطه می خورم که چرا من نمی توانم مثل او باشم؟ گاهی اوقات همکارانی را می بینم که پول بیشتری در می آورند و باز همان حسرت و غبطه. اینگونه فکرها فقط احساس ناراحتی، ناامنی و افسردگی در من باقی می گذارند.
راه های مختلفی وجود دارد که مقایسه کردن خودمان با دیگران باعث آسیب رساندن به ما می شوند و اگر ادامه پیدا کنند، آنوقت یک خلاء عمیق عاطفی در ما ایجاد می شود. در زیر به بعضی از احساساتی که موقع مقایسه کردن خودم با دیگران به من دست می داد اشاره می کنم. ببینید شاید شما هم درگیر چنین احساساتی می شوید.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٢:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۳٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ ۱۰حقیقت جالب درباره مغز

طی تاریخ مغز انسان در نادیده گرفته شدن خود نقش بسیار خوبی را ایفا کرده است. تمامی انسان ها از مصریان باستان گرفته تا ارسطو اهمیت چندانی به نقش ماده مرموزی که میان ۲ گوش انسان قرار گفته است نداده اند. آناتومی شناس معروف "گالن" به مغز به عنوان فرمانده حرکات و صحبت کردن بدن انسان اعتبار داد اما حتی او نیز توجه چندانی به ماده سفید و خاکستری مغز نداشت. امروزه تحقیقات و پیشرفتهای تکنولوژیکی امکان مشاهده نزدیک مغز انسان را به وجود آورده است و یافته هایی که به واسطه این تکنولوژی ها به دست آمده اند می توانند افرادی مانند گالن را نیز شگفت زده کنند:

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٢:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۳٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ ده نکته جالب برای بالا بردن سرعت کامپیوتر

در نظر بگیرید که سرعت کامپیوتر شما مرتباً کمتر و کمتر می شود، برنامه های نرم افزاری زمان زیادتری برای اجرا شدن لازم دارند و زمان وارد شدن به یک سایت در اینترنت، بسیار طولانی می شود. اتصال به شبکه اینترنت، همیشه مقصر و علت اصلی در پایین آمدن سرعت کامپیوتر نیست، بلکه خود کامپیوتر، مهمترین علت آن است. تعداد برنامه ها، فایل های قدیمی و حتی تنظیمات اشتباه، از دلایل کم شدن سرعت کامپیوتر هستند. ۱۰ نکته مهم ذیل به کامپیوتر شما سرعت می بخشد

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٢:٤٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۳٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ شعر آرامش‌بخش

امروز را با یک شعر شروع کن. ابیاتی از یک غزل ناب بخوان آنچه را که دوست داری. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که کار روزمره خود را با یک شعر با مفهوم شروع کرده و یا باجمله‌ای نغز آغاز می‌کنند تمرکز حواس بیشتری داشته و تا پایان روز بطور ناهشیارانه در چارچوب آن شعر یا جمله قرار می‌گیرند. خواندن شعر در نخستین ساعات روز، شادابی دوچندانی به همراه خواهد داشت و باعث می‌شود که تو دقایقی را به خود اختصاص داده و با انرژی بیشتری به کارهایت برسی.
مشغله‌های زندگی امروز ما را از خواندن اشعار و ابیات دور کرده است در حالی که جملات عاطفی، نیایش و مناجات‌نامه‌ها، شعرهای عارفانه و عاشقانه هنر محض به حساب آمده و ذهن آدمی آن را به عنوان هنر و ادب محض می‌پذیرد.
از آنجایی که افراد با دیدن تصاویر هنرمندانه و یا شنیدن هنرهای سمعی به آرامش می‌رسند بنابراین خواندن اشعاری هنرمندانه در نخستین ساعات روز باعث شادابی روح و روان شده و به آرامش افراد کمک می‌کند.
از این‌رو لازم است همیشه بیتی را همراه داشته باشی. هر بار غزلی را شنیدی چند جمله‌ای از آن را در تقویم روزانه، دفتر یادداشت یا صفحه یادداشت تلفن همراهت داشته باشی و وقتی ذهن پرمشغله‌ای داشته‌ای آن را بخوان.کافی است در محل کار بیتی از غزل را در ذهنت مرور کرده و یا از کتاب کوچک شعرت را بیرون کشیده و حفظ کنی آن‌وقت تا همیشه برای رسیدن به آرامش شعر خواهی داشت.

نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٢:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۳٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ ۷ تکنیک کارامد برای ارتقای اعتماد به نفس

زمانیکه پا به عرصه این دنیا می گذاریم، با اعتماد به نفس ، عزت نفس کامل وارد جهان می شوید. یک نوزاد آنقدر اعتماد بنفس ، عزت نفس دارد که کافیست با قدری گریه کردن به هر چیزی که می خواهد برسد: غذا، عوض کردن پوشک، ناز و نوازش، ارتباط برقرار کردن، آرامش، در آغوش کشیدن و غیره. اگر نیازهای کودک فوراً برآورده و احساسات کودک بدون هیچ قید و شرطی پذیرفته شود، وی رشد کرده و پیشرفت می کند. اما اگر نیازهای اولیه آنها برای بقای فیزکی و احساسی به صورت ناپیوسته و ضعیف برآورده گردد، اعتماد بنفس ، عزت نفس کودک به مرور زمان کاهش پیدا میکند. اگر شرایط فوق کماکان به قوت خود باقی بماند، کودک به مرور زمان احساس می کند به اندازه کافی خوب نیست که دیگران برای او اهمیت قائل نمی شوند. بزرگسالانی که شرایط فوق را در زمان کودکی تجربه کرده اند باید یک بازنگری کلی نسبت به خود داشته و مجدداً اصول اعتماد بنفس ، عزت نفس را در خود پایه گذاری نمایند.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٢:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۳٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ نامه ای از دوزخ:

به علت گرمای بیش از حد این روزها این لطیفه خنک رو هم یه نگاه سرسری بکنید. انشاء الله که مفید باشه...  قهقهه 

روزی مردی به سفر میرود و به محض ورود به اتاق هتل ، متوجه میشود که هتل به کامپیوتر مجهز است . تصمیم میگیرد به همسرش ایمیل بزند . نامه را مینویسد اما در تایپ ادرس دچار اشتباه میشود و بدون اینکه متوجه شود نامه را میفرستد . در این ضمن در گوشه ای دیگر از این کره خاکی ، زنی که تازه از مراسم خاک سپاری همسرش به خانه باز گشته بود با این فکر که شاید تسلیتی از دوستان یا اشنایان داشته باشه به سراغ کامپیوتر میرود تا ایمیل های خود را چک کند . اما پس از خواندن اولین نامه غش میکند و بر زمین می افتد . پسر او با هول و هراس به سمت اتاق مادرش میرود و مادرش را بر نقش زمین میبیند و در همان حال چشمش به صفحه مانیتور می افتد:


گیرنده : همسر عزیزم
موضوع : من رسیدم

میدونم که از گرفتن این نامه حسابی غافلگیر شدی . راستش انها اینجا کامپیوتر دارند و هر کس به اینجا میاد میتونه برای عزیزانش نامه بفرسته . من همین الان رسیدم و همه چیز را چک کردم . همه چیز برای ورود تو رو به راهه . فردا میبینمت . امیدوارم سفر تو هم مثل سفر من بی خطر باشه . وای که چه قدر اینجا گرمه !!!

نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۳:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها: جک و لطیفه
comment نظرات () لینک

+ سیر تکاملی دختر خانم ها در طول تاریخ

سال 1230 : مرد:دختره خیر ندیده من تا نکشمت راحت نمیشم…..

زن:آقا حالا یه غلطی کرد شما ببخشید!نا محرم که تو خونمون نبود.حالا این بنده خدا یه بار بلند خندید…!!!

مرد: بلند خندیده؟ این اگه الان جلوشو نگیرم لابد پس فردا می خواد بره بقالی ماست بخره. نخیر نمی شه باید بکشمش….

بالاخره با صحبتهای زن ، مرد خونه از خر شیطون پیاده می شه و دختر گناهکارشو می بخشه.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٤:۱٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۱
تگ ها: دختر و مجرد
comment نظرات () لینک

+ هشدار به مردان متاهل: شادتر بودن از همسر می‌تواند باعث طلاق شود

محققان متوجه شدند راز داشتن یک زندگی طولانی و موفق این است زنان بیش‌تر از مردان احساس شادی کنند.


محققان متوجه شدند در صورتی که یک زن نسبت به همسرش شادتر بوده و از زندگی رضایت بیش تری داشته باشد احتمال بروز طلاق بین آن‌ها بسیار پایین است. اما در عوض اگر یک مرد نسبت به همسرش شادتر باشد، احتمال طلاق در آن خانواده بسیار بالاتر خواهد رفت.

تحقیقاتی که توسط تیمی از اقتصاددانان انجام شده است پدیده ای بحرانی در بین زوج‌ها را شناسایی کرد که "شکاف شادی" نام دارد.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٤:٠٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ نکاتی برای سوزاندن کالری بیشتر در پیاده روی

آیا می دانید چطور و با انجام چه رفتارها و حرکت هایی می توانید کالری بیشتری بسوزانید؟

پیاده روی با ریتم تند برای تقویت قلب و کاهش خطر احتمال ابتلا به انواع بیماری‌های قلبی مؤثر است.
برای پیاده روی روزانه خود جای خاصی مانند یک پارک یا یک منطقه خاص را درنظر نگیرید، درصورتی که خود را محدود کنید آنگاه پس از مدتی، پیاده روی برایتان تبدیل به امری تکراری و کسل‌کننده خواهد شد و شما در اندک زمانی این عادت مثبت را کنار خواهید گذاشت.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٤:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۱
comment نظرات () لینک

+ آب معدنی مزایای بیشتری دارد یا آب لوله کشی؟!

 آب معدنی از جمله نوشیدنی‌های گوارایی است که خصوصا خنک آن در روزهای گرم سال از طرفداران زیادی برخوردار است. این نوشیدنی که در قالب قوطی‌های پلاستیکی به بازار عرضه می‌شود، در میان افراد چنان جایگاهی پیدا کرده که گاهی برخی خانواده‌ها برای مصرف روزانه به جای آب لوله‌کشی از آب معدنی استفاده می‌کنند.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٤:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۱
comment نظرات () لینک

+ 4 اشتباهی که دختر خانم های مجرد انجام می دهند

 

متن ترجمه شدست، سوء تفاهم نشه...مشغول تلفن

اخیرا فیلمی تماشا می کردم که در آن جنیفر لوپز نقش دختر خانمی مجرد و موفق را ایفا می کرد. اما او در آستانه 40 سالگی به ناگاه متوجه می شود مسیر زندگی شخصی و شغلی اش آنگونه که می خواسته نبوده است ؛ پس تصمیم می گیرد زندگی اش را تغییر بدهد. در زندگی جنیفر هیچ مردی وجود ندارد ، اما او تصمیم می گیرد در اولین فرصت ازدواج کند. در همین دوران او با مردی اشنا می شود و ....باقی داستان را خودتان حدس بزنید.

بعد از اینکه فیلم را تماشا کردم متوجه این نکته شدم که

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۳:٥٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۱
comment نظرات () لینک

+ زندگی مجردی نشانه تعهد یا فرار ازتاهل؟

با چرخاندن کلید، در ناله‌ای می‌کند و باز می‌شود، مثل هر شب. کورمال کورمال دنبال کلید برق دست به دیوار می‌کشد. یک دست مبل راحتی، یک تخته فرش 9 متری، یخچال 16 فوت و تلویزیون کهنه 21 اینچ باارزش‌ترین چیزهایی هستند که هر شب انتظارش را می‌کشند. با نوشیدن چند جرعه آب خنک، روی کاناپه ولو می‌شود و در حالی که هنوز طعم چیزبرگر ساندویچی سر کوچه را زیر زبان مزه مزه می‌کند و کنترل تلویزیون اعداد یک، دو، سه را نشانه می‌رود و گوینده خبر 21 سکوت اتاق را می‌شکند. چشم‌هایش گرم می‌شود و چرت می‌زند.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۳:٤٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ دانلود یک فایل بشر دوستانه

مطلب قشنگی رو به صورت فایل PowerPoint در آوردم. از لینک زیر میتونید دانلودش کنید:

دانلود

نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٢:۱٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۱٥
comment نظرات () لینک

+ وقتی هشت سالم بود. (داستان پند آموز)

وقتی هشت سالم بود ، شنیدم که پدر و مادرم درباره ی برادر کوچک ترم صحبت می کنند.
فهمیدم که برادرم سخت بیمار است و آنها پولی برای مداوای آن ندارند.
پدر به تازگی کارش را از دست داده بود و نمی توانست هزینه ی جراحی پر خرج برادرم را بپردازد.
شنیدم که پدر آهسته به مادر گفت: فقط معجزه می توا ند پسرمان را نجات دهد.
با ناراحتی به اتاق خوابم رفتم و از زیر تخت قلک کوچکم را در آوردم . قلک را شکستم .

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٢:٠٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۱٥
comment نظرات () لینک

+ 9 ماجرای طبی، 9 چاره طبیعی

واقعا وقتی می‌شود با صرف هزینه‌ای اندک از شر برخی بیماری‌ها خلاص شد، چرا باید هزینه‌های سنگین درمان را متحمل شد؟

شناخت خواص خوراکی‌های طبیعی در دسترس و ارزان‌قیمت می‌تواند کمک‌تان کند گاهی زودتر به داد خودتان برسید.
حدود 45 درصد از آمریکایی‌ها برای رهایی از هزینه‌های سنگین درمان به مصرف خوراکی‌های طبیعی روی می‌آورند تا از ابتلا یا پیشرفت‌ بیماری‌ها پیشگیری کنند.
شناخت خواص خوراکی‌های طبیعی در دسترس و ارزان‌قیمت می‌تواند کمک‌تان کند گاهی زودتر به داد خودتان برسید. البته ناگفته نماند که برای انجام هر یک از این روش‌ها باید نظر پزشک‌تان را هم جویا شوید و از درمان‌های خودسرانه پرهیز کنید تا گرفتار عوارض ناخواسته این درمان‌های طبیعی نشوید.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٢:٠۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۱٥
comment نظرات () لینک

+ قیمت هر انسان

چه کسی میگوید که گرانی اینجاست؟
دوره ارزانی است ...

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۱:۳٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۱٥
comment نظرات () لینک

+ مواظب نیمکره‌های مغزتان باشید

خوب نقاشی می‌کنید؟ اهل فلسفه هستید؟ شعر می‌گویید؟ عاشق ریاضی هستید؟ نمی‌توانید زود قانع شوید؟ خلاق هستید؟ زیادی منظم هستید ؟ یا...؟ بسیاری از خصوصیت‌های فردی ما به نیمکره‌های راست و چپ مغزمان بستگی دارند و بسته به این که کدام یک از این دو توانمندتر باشند یا شما برای توانمندتر کردن کدام یک از آنها بیشتر تلاش کنید، نوع موفقیت‌های شما در زندگی رقم می‌خورد.

از همه مهم‌تر این است که بدانید اگر برای افزایش توانمندی‌های این دو نیمکره تلاش نکنید، ممکن است با گذشت زمان دچار افت کارکرد شوید.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۱۱:٥٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۱۳
comment نظرات () لینک

+ چقدر و چگونه موها را باید شست؟

یکی از چیزهایی که زیاد از متخصصان پوست و مو می‌پرسند، چگونگی شستشوی موهاست: بهتر است موها را با صابون شست یا شامپو؟ با شامپوی ایرانی یا خارجی؟ هر روز یا یک روز در میان؟ با چنگ زدن یا به نرمی؟ و...

در سال‌های گذشته و برای مدت زمانی طولانی، مواد تمیزکننده مو و پوست معنایی به جز صابون نداشتند و می‌دانیم که این ماده دارای ضعف‌های زیادی همانند ضعف شستشو در آب‌های سخت است. صابون در آب سخت به خوبی کف نمی‌کند و باعث بر جای گذاشتن یک رویه چرب ناخوشایند که به خوبی شسته نمی‌شود، می‌گردد. اگر مو با صابون شستشو شود، این لایه ناخوشایند روی مو ایجاد شده و ظاهری بی‌جان و بی‌روح را بر جای می‌گذارد. اما مواد حالت‌دهنده و پاک‌کننده، مو و کف سر را تمیز می‌کنند و باعث شانه شدن راحت‌تر موهای خیس و افزایش حجم آن بدون ایجاد الکتریسیته ساکن در زمان خشک شدن می‌شوند.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٤:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٧
comment نظرات () لینک

+ آنچه از آب نمی‌دانستید

▪ میزان آب مصرفی خانگی در آمریکا ۸ برابر آب مصرفی خانگی در هند است.
▪ نیمی از مدارس جهان، فاقد آب پاک و سیستم دفع بهداشتی فاضلاب هستند.بیماری‌های ناشی از آب آلوده، هر سال، منجر به از دست رفتن ۴۴۳میلیون روز تحصیلی در مدارس می‌شوند.
▪ بیش از ۱ میلیارد نفر در دنیا روزانه کمتر از ۶ لیتر آب مصرف می‌کنند.
▪ منشاء ۸۰ درصد از تمام بیماری‌ها در کشورهای در حال توسعه بیماری‌های مرتبط با آب آلوده است.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٤:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٧
comment نظرات () لینک

+ هفت قدم برای آغاز یک روز خوب

برای بسیاری از افراد برخاستن از خواب صبحگاهی و شروع یک روز سخت‌ترین زمان در روز است. این ۷ عادت به شما کمک می‌کند روز خود را بهتر آغاز کنید.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٤:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٧
comment نظرات () لینک

+ پنج میوه مهربانی

به‌نظر می‌رسد آنهایی که مهربان‌تر و بخشنده‌ترند، شادترند! لااقل به خاطر همین ۵ دلیلی که در این مطلب می‌خوانید، محققان به شما توصیه می‌کنند که از امروز مهربان‌تر و بخشنده‌تر باشید....

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٤:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٧
comment نظرات () لینک

+ دانش و دانستنی های جالب

آیا میدانید هیچ کاغذی بیش از ۷ بار از وسط تا نمی شود

آیا میدانید مایع داخل نارگیل تازه سبز، حاوی پلاسمای مشابه خون است

آیا میدانید بیشتر سردردهای معمولی از کم نوشیدن آب می باشد

آیا میدانید درخت خرما نر هرگز بار نمی آورد

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٦:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۳
comment نظرات () لینک