بسم الله الرحمن الرحیم


+ آیا شما انسان خوشبختی هستید؟

احساس خوشبختی رابطه مستقیمی با انواع رفتار شما دارد. اگر می‌خواهید بدانید واقعا انسان خوشبختی هستید یا خیر، کافی است تست زیر را حل کنید.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۱٠:٥٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٢/٢٦
comment نظرات () لینک

+ ۱۰۱ کلمهٔ قدرتمند

کلمات در درست کردن ، یا خراب کردن قدرت زیادی دارند. زمانی که ما از کلمات استفاده می کنیم،‌به سادگی می توانیم به وسیله ی انتخاب کلمات حساسات را تغییر دهیم. در زندگی ارتباط با دیگران یکی از هدف ها و خواسته های بزرگ ما است. به وسیله ی کلمات مثبت و قدرتمند می توانید در ارتباط با یگران مفید واقع شوید.
من تکنیک هایی را در این جا توضیح می دهم که در آن با استفاده از کلمات قدرتمند و خنده دار تاثیر ارتباط خود را با دیگران افزایش دهید.
چند بار در روز از شما سؤال " آن چگونه پیشرفت؟" پرسیده می شود، و در پاسخ چند بار می گویید "خوب". یک راه آسان در این تبادل نظرات، استفاده از کلمات ساده است. استفاده از کلمات ساده در این وضعیت به تجربه نیاز دارد.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۱٠:٥٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٢/٢٦
comment نظرات () لینک

+ منافع ماءالشعیر

این واضح است که مصرف موادغذایی سالم در سلامت جسمی هر فردی تاثیر دارد؛ از جمله بعضی غذاها بر سلامت بافت مو تاثیر دارند، مثلا غذاهای حاوی پروتئین زیاد، کربوهیدرات و چربی کم. یکی از غذاهای مهم برای داشتن موهای زیبا مواد حاوی اسیدهای چرب است که خصوصا در روغن کانولا، ماهی و سویا دیده می‌شود. وجود اسید چرب امگا۳ در مواد غذایی به دلیل خاصیت ضدالتهابی می‌تواند نقش موثری در سلامت مو داشته باشد.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۱٠:٥٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٢/٢٦
comment نظرات () لینک

+ راههای رفع کسالت... خستگی، بای‌بای!

بسیاری از روان‌شناسان معتقدند که سبک زندگی آدم‌ها در شیوه نگرش آنها به دنیای اطرافشان بسیار اهمیت دارد....

یک زندگی یکنواخت و خالی از انرژی، فرد را تبدیل به آدمی خسته و بی‌انگیزه می‌کند و در مقابل، زندگی‌های سرشار از انرژی و افکار مثبت، باعث مثبت‌اندیشی و خلاقیت می‌شود. خیلی‌ها شاید فکر کنند که مجبور و محکوم به گذران یک زندگی یکنواخت هستند اما با ایجاد تغییرات کوچکی در نحوه زندگی، می‌توان به انرژی و آرامش بیشتری رسید. برای این منظور می‌توانید از اجرای ۲۰ توصیه زیر شروع کنید:

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٩:٠٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٢/٢٦
تگ ها: رفع کسالت
comment نظرات () لینک

+ چادر، پوششی ماندگار برای تمام زمان‌ها

یادم می‌آید همین چند سال پیش بود که مادرم پارچه چادری را وسط اتاق روی زمین پهن کرد تا برش بزند. بعد هم چادر را جلوی آینه سرش می‌کرد و چندین بار می‌چرخید و از دیگری کمک می‌گرفت که آیا کاملا درست قیچی زده است و کوتاهی و بلندی ندارد؟ روزهای خاطره‌انگیزی بود.

شاید ماهی یک بار یا دو بار در خانه ما این اتفاق ـ برش و دوختن چادر ـ تکرار می‌شد. بعضی اوقات همسا‌یه‌ها نیز پارچه‌های چادری خود را به منزل ما می‌آوردند تا مادرم برای آنها برش کند و بدوزد. معتقد بودند، دست مادرم خوب است؛ هم برای آنها آمد دارد و هم این که مادرم خوب چادر برش می‌کند.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۸:٥٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٢/٢٦
تگ ها: چادر
comment نظرات () لینک

+ چند واقعیت تلخ در مورد چای

۱) بوته چای جزو معدود گیاهانی است که به دلیل وجود سموم فراوان در بافت آن، در طبیعت هیچ آفت جدی به جز انسان ندارد! مزارع این گیاه نیاز به سمپاشی ندارند و هیچ چرنده، پرنده، حشره و ... به آن نزدیک نمی شود. اگر در بین علوفه چهارپایان (هر نوع که باشند) حتی کمی برگ چای باشد، حیوان به محض جویدن آنها را از دهانش بیرون می ریزد!

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۸:٥٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٢/٢٦
تگ ها: درباره چای
comment نظرات () لینک

+ مرجع بزرگ تعبیر خواب اینترنتی

سلام. امروز می خوام یک سایت بزرگ که کاملترین مرجع اینترنتی تعبیر خواب ایران هست رو بهتون معرفی کنم که ممکنه براتون جالب باشه. این سایت تعبیر خواب رو با قابلیت جستجو موضوعی و از چند دانشمند تعبیر خواب بهتون میگه. این هم آدرس سایت:

http://aftab.ir/encyclopedia/fun/dream

التماس دعا...

نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۸:۳٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٢/٢٦
comment نظرات () لینک

+ راههایی برای مهار استرس، اضطراب و تپش قلب

در این پست تصمیم دارم به یکی از مسائل مهمی که روزانه بسیاری از افراد با آن درگیر بوده و دست و پنجه نرم می‏کنند بر اساس تجربیات ‏ گذشته‏ خودم و نظرات شخصی‏ام  بپردازم. گاهی بعضی افراد اسیر استرس و اضطراب می‏شوند و بعضی هم با آن کنار می‏آیند اما به ندرت آن را سرکوب کرده و مهار آن را به دست می‏گیرند. من مدت زیادی با این موارد یعنی استرس و اضطراب زندگی کردم و داروهای زیادی را جهت درمان آن مصرف کردم اما در نتیجه هیچ کدام از آنها به طور دائمی موثر واقع نشد و فقط درمان موقت نتیجۀ مصرف دارو و قرصهای مختلف بود.

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۳:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٢/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ 13 خط برای بهتر زیستن

سخنان زیبایی از گابریل گارسیا مارکز برای شما آماده کردم. امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره. البته شرمنده که از احادیث و روایات نیست ولی هیچ کدومش هم بر ضد اونا نیست. پس به قول معروف چیز خوبو از دشمنت هم یاد بگیر...!!!  یول

 

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۱۱:٢٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٢/٢۳
comment نظرات () لینک

+ قبر چگونه مردگان را فشار می‌دهد (اصلا یعنی چی؟!)

انـسـان پـس از مـرگ بـه جـهـانـی دیـگـر پـای مـی نـهـد کـه در قـرآن کـریـم بـا نـام "برزخ "۱ ، و در روایـات گـاهـی بـا هـمین نام و گاهی با نام "عالم قبر" از آن یاد شده اسـت . بـرزخ در لغـت ، فـاصـله میان دو چیز را گویند.۲ چون عالم برزخ فاصله میان دنیا و آخرت است آن را برزخ می‌نامند.

تـوضـیـح ایـن کـه انـسـان پـس از مرگ بی فاصله وارد عالم قیامت نمی‌شود، بلکه در جهانی دیگر (برزخ ) به سر می‌برد تا هنگامی که قیامت بر پا شود، و پس از آن وارد عالم قیامت می‌شـود. در کـتـابهـای تـفـسـیـری و روایـی و نـیـز در دیـگـر آثـار دانـشـمـنـدان مـسـلمـان بـه تفصیل درباره برزخ بحث شده است .

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٩:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٢/۱٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ شیوه خوب خوابیدن

بارها از فواید خواب کافی و آرام شبانه صحبت شده است. اما کمبود خواب نیز عوارضی برای شما ایجاد خواهد کرد که بهتر است نسبت به آنها آگاه باشید.طبق مطالعات صورت گرفته در این زمینه، افرادی که خواب کافی و مناسبی ندارند، زمانی که در معرض ویروس‌هایی نظیر سرما‌خوردگی قرار می‌گیرند، بیشتر از سایرین به بیماری مبتلا می‌شوند. همچنین در صورت ابتلا به بیماری، دوران بهبود آنها نیز طولانی‌تر خواهد بود.
نکاتی برای داشتن خوابی آرام و راحت
اگر شما هم برای یک خواب آرام مشکل دارید، با رعایت نکاتی ساده می‌توانید به خوابی بهتر و عمیق‌تر دست یابید:

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٩:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٢/۱٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ چگونه وقتی تنها هستیم از یک حمله قلبی جان سالم به در ببریم

خانم جوان 25 ساله ای در اثر ایست قلبی فوت کرد... مرگش خیلی زیاد خانواده اش رو متاثر کرد. او وقتی دچار حمله قلبی شد درخانه تنها بود و کسی نبود که با یه CPR ساده جانش را نجات بده. افسوس.

 CPR  چیست؟

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٥:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٢/۱٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ بعد از تیم فوتبال رباط هاتوسط ژاپن حالا خواندن ذهن در 2020

تنبلی آخرش ما را به دردسر می اندازد. دولت ژاپن و بزرگ ترین شرکت های صنعتی این کشور در پروژه ای مشترک قصد دارند تا گجت ها و ربات هایی تولید کنند که ذهن شما را می خوانند و با آن کنترل می شوند. ‏

 

...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ۱:٥٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٢/٧
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ چگونه یک عادت غلط اجتماعی رایج می شود؟

 

گروهی از دانشمندان 5 میمون را در قفسی قرار دادند. در وسط قفس یک نردبان
 و بالای نردبان موز گذاشتند.
.
.
.
...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٦:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٢/٥
comment نظرات () لینک

+ تغییر دنیا:

 

بر سر گورکشیشی در کلیسای وست مینستر نوشته شده است:
 
...
ادامه مطلب
نویسنده : حمید رضا ثابتی ; ساعت ٦:٠٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٢/٥
تگ ها: تغییر دنیا
comment نظرات () لینک